top of page

ADBLUE SENSÖR İPTALİ

ADBLUE DEPO SENSÖRÜNÜN KAPATILMASI

Adblue genel olarak dizel araçlarda karbon salınımını daha aza indirmek için geliştirilen mazot ile birleşerek yanma odalarına gönderilen yakıt türüdür. Yakıt katkısıdır da denilebilir.

Adblue ağırlıklı olarak ağır vasıtalarda, Otobüs,Kamyon,Çekici,Tır v.b. kullanılmakta ayrı bir adblue tankı bulunmaktadır.Adblue teknolojisi ile bir çok sorun da ortaya çıkmaktadır. Adblue bittiği durumda araç direkt olarak tork kaybına dolayısı ile performans kaybına uğrar, bu performans kaybı ise devamında birçok sorunu beraberinde getirecektir. Adblue sebebiyle oluşan araç arızaları genel olarak çok ciddi maliyet üreten arızalardır. Kaldı ki adblue arızasının günümüzde en basit arızaları 10 bin lira üzerinde maliyet doğurmaktadır. Aracın tork kaybına uğraması sonrasında dorse kısmında taşınan, veya otobüs içerisinde var olan ağırlığı da varsaydığımız zaman rampalarda aracınızın gerilediğini çok net olarak görebilirsiniz.

Adblue tankından ECU’ya (beyine) ulaşan sensörler ile aracınız adblue olmaması durumunda algılayacak ve bu arızalar bir anda meydana gelmeye başlayacaktır.

Byecu ailesi burada sizlere destek olur, Ecu üzerinde gerçekleştireceği işlemler ile bu problemleri asla yaşamazsınız.

Mutlu Müşterilerimizin Yorumları

Yaptırmadan önce aracıma zarar vereceğine dair endişelerim vardı. Aracımın performansının artması ile birlikte yakıttan da tasarruf eder oldum. Üstelik istediğin zaman Fabrika ayarlarına geri dönebiliyor olmak beni ikna etti. memnunum - Ali KAYNARCA - KONYA

bottom of page