top of page

DPF İPTALİ

DİZEL PARTİKÜL FİLTRESİ İPTAL İŞLEMİ

DPF Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Dizel partikül filtresi,yeni nesil dizel araçların egsoz emisyon değerlerini avrupa birliği normlarınca,dizel partikül filtresiz araçların standarlarından daha aşşağıya çekmek için konulmuş,egsoz sistemine entegre bir parçadır.Motor üzerinde bulunmaz,aracın motorunun çalışması yada çalışmaması ile alakası yoktur.

 

DPF Ne İşe Yarar ?
Dizel motorunuzun çalışması sonrası ortaya çıkan egsoz gazınız susturucudan atılmadan önce son bir filtreden geçer yeni nesil dizel araçlarda bu filtreye “dizel partikül filtresi” ”DPF” diyoruz.

 

DPF İptal Edilirse Problemler Olur Mu?
DPF iptali aracınız için her hangi bir sorunu beraberinde getirmez,zaten malzemenin neden bulunduğunu iyi anlayabilirsek,her hangi bir sorun teşkil etmeyeceğini otomatik olarak idrak etmiş oluruz. Dizel partikül filtresi iptali her hangi bir zarara neden olmaz,aracınızın yakıtının yükselmesine,çekişinin düşüşüne yada aklınıza ne geliyorsa,internette olumsuz anlamda ne okuduysanız başınıza olumsuz neler geleceğini düşünüyorsanız,unutun.

 

Neden İptal Edilir ?

Partikül filtrenizin dolması ile birlikte arıza lambanız yanacak,aracınız çekişten düşecek,servise gittiğiniz zaman ise 2000 TL den başlayan (En düşük model araçlar için) fiyatlar ile karşılacaksınız.Peki ya bu filtre değişmeden düzelmezmi? Tabiki düzelir DPF iptali ile DPF ‘ i devre dışı bırakıp arıza lambanızı söndürerek uzun yolculuklarınıza devam edebilirsiniz.DPF in ne olduğunu ve ne işe yaradığını üst kısımda belirtmiştik,görebileceğiniz üzere binlerce lira vermenize gerek kalmıyor,üstelik performansınıza %5 lere ulaşan artış ekleniyor.

Mutlu Müşterilerimizin Yorumları

Yaptırmadan önce aracıma zarar vereceğine dair endişelerim vardı. Aracımın performansının artması ile birlikte yakıttan da tasarruf eder oldum. Üstelik istediğin zaman Fabrika ayarlarına geri dönebiliyor olmak beni ikna etti. memnunum - Ali KAYNARCA - KONYA

bottom of page